M1000 Raden Sunrise red

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255274./m1000-raden-sunrise-redhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255274./m1000-raden-sunrise-redpl_PLM1000 Raden Sunrise redtrueM1000 Raden Sunrise redexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Edycja Limitowana

Souverän® M1000 Raden Sunrise red

Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie. Pierwszym etapem pracy nad piórem wiecznym M1000 Raden Sunrise Red jest pomalowanie go na głęboki czerwony kolor, wykorzystując do tego celu specjalny japoński lakier Urushi. Pióro wieczne M1000 Raden Sunrise Red wykonane jest z muszli uchowca z Morza Japońskiego. W trakcie produkcji muszlę uchowca kładzie się na ziemi i miażdży twardym kamieniem na bardzo drobne płatki. Następnie płatki są cięte w wąskie paski i przytwierdzane do powłoki lakieru wokół nasadki i korpusu pióra wiecznego M1000. Powierzchnia zostaje ponownie pokryta lakierem a następnie wypolerowana.

Numer pióra wiecznego został namalowany ręcznie przez Mistrza za pomocą techniki Maki-e, która była zastrzeżona wyłącznie dla japońskiej rodziny cesarskiej jako insygnium ich władzy.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Model M1000 jest idealną propozycją dla osób, które dużo piszą ze względu na największą pojemność tłoka z wszystkich dostępnych obecnie na rynku piór wiecznych. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Modele Pelikan M1000 Raden Sunrise Red to arcydzieła z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z akcentami z rodu.

Każdy egzemplarz pióra wiecznego został zapakowany w ekskluzywne pudełko upominkowe wykonane z tradycyjnego japońskiego drewna Paulownia.

M1000 Raden Sunrise Red będzie dostępny w lecie 2016 roku w ograniczonej ilości 333 egzemplarzy na całym świecie. Wszystkie modele piór wiecznych Maki-e oraz Raden marki Pelikan sprzedają się niezwykle szybko, w związku z czym osobom zainteresowanym ich kupnem, zaleca się jak najszybszą rezerwacją własnego egzemplarza.

 

Szczegółowe informacje

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.