Souverän® blue o' blue

Souverän - Pióro wieczne M 800

 Souverän - Pióro wieczne M 800
Opis produktu
Fakty i liczby

Prawdziwa klasyka

Pelikan przedstawia nową kolekcję specjalną na bazie Souverän 800, wykonana z materiału o intrygującej nazwie blue o’blue, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „niebieskie w niebieskim”. Głęboką barwę korpusu i skuwki uzyskano bowiem dzięki bardzo starannemu nakładaniu kolejnych warstw koloru, dla uzyskania efektywnie mieniącej się niebieskiej głębi, ukrytej za przejrzystą powierzchnią.

Techniczne wykonanie tego ekskluzywnego instrumentu piśmiennego składa się z kilku etapów. Na początku akrylowy materiał jest formowany do uzyskania cienkich płytek, ciętych do kształtu prostokąta. Następnie ,materiałowi nadaje się pożądany kształt walca, który podlega procesowi drążenia. Następnie w gotowych niebieskich korpusach osadza się mechanizm tłoczkowy. Finalnym krokiem powstawania pióra jest precyzyjne cięcie profilu i polerowanie dla uzyskania ostatecznego kształtu instrumentu piśmiennego.

Wykończenia kolekcji blue o’blue są pokryte 24-ro karatowym złotem. Stalówka pióra wiecznego wykonana jest z 18-sto karatowego złota, pokryta rodem z irydową końcówką. W kolekcji dostępne jest pióro wieczne (stalówka F, M, B), długopis, pióro kulkowe.

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.