Souverän® green o' green

Souverän - Pióro wieczne M 600

 Souverän - Pióro wieczne M 600
Opis produktu
Fakty i liczby

Edycja specjalna Souverän 600 green o’ green

Prezentujemy nową kolekcję popularnego modelu 600. Jako Edycję Specjalną, Pelikan wprowadził w sierpniu 2011 model 600 z serii Souverän pod intrygującą nazwą green o’ green.

W wolnym tłumaczeniu green o’ green oznacza bezkresną zieleń, ponieważ materiał z którego wykonano te ekskluzywne artykuły piśmienne mieni się różnorodnymi odcieniami zieleni. Zarówno korpus jak i skuwka wykonane zostały z delikatnie przezroczystego materiału o niespotykanej głębi koloru.

Techniczne wykonanie Edycji Specjalnej green o’ green obejmuje kilku etapów. Na początku materiał akrylowy formowany jest w grube, gęste płyty, które tnie się na prostokątne, mniejsze formy. Następnie wspomniane formy otrzymują kształt walca i są starannie drążone. W powstałe w ten sposób korpusy osadza się mechanizm tłoczkowy lub inne wewnętrzne element skuwki.

W ostatnim kroku elementy przycinane są do sferycznego kształtu i wielokrotnie polerowane aż do uzyskania ekskluzywnego połysku.

Klips i pierścienie pokryte są 24-ro karatowym złotem. Pióro wieczne dostarczane jest w opakowaniu i może być kompletowane z atrakcyjnymi pudełkami Pelikana na prezenty.

Stalówka pióra wiecznego wykonana jest z 18-to karatowego złota, pokryta rodem z irydową końcówką. Omawiany model dostępny jest jako pióro wieczne ze stalówką w rozmiarze EF, F, M, B oraz jako długopis.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.