Kolekcja Specjalna "Eternal Ice"

Eternal Ice Pióro wieczne M640

 Eternal Ice Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Wieczny lód

Bez wątpienia są na świecie bardziej komfortowe miejsca – ale niewiele zapewnia tak spektakularne wrażenia jak arktyczne pustynie lodowe. Wieczny lód Arktyki na biegunie północnym i Antarktyki na biegunie południowym należy do najbardziej ekstremalnych miejsc, na których istnieje życie i najbardziej wrażliwych stref klimatycznych Ziemi. W czasie długiej, bardzo mroźnej zimy polarnej słońce nie wznosi się tygodniami ponad horyzont, a temperatura spada do minus 80 stopni. Noc polarna na biegunie północnym i południowym trwa kilka miesięcy; w tym czasie niebo pozostaje całkowicie ciemne. W lecie polarnym w prawdzie ponownie ukazuje się, uznane za zaginione - słońce, lecz jest wciąż bardzo zimno i mgliście. Nie ma wątpliwości, że na obydwu krańcach świata panują utrudnione warunki dla flory i fauny. Kto tutaj chce żyć i przetrwać musi być bardzo odporny. Ustawiczny chłód zapewnia najlepsze warunki dla mającego miliony lat lodu, w którym nawet czas wydaje się być zakonserwowany na wieczność.

Niezapomniane chwile pod znakiem fenomenów natury

Tak jak niepowtarzalny jest każdy naturalny krajobraz, równie indywi- dualny jest list pisany do przyjaciół i dobrych znajomych. Pióro „Eternal Ice“ nada Twojemu pismu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki nowej kolekcji specjalnej trzymasz w dłoniach doskonałe pod względem formy pióro, poświęcone jednemu z najbardziej spektakularnych zjawisk przyrody na Ziemi.

Rzemieślnicza precyzja „made in Germany”

Pióro „Eternal Ice“ wykonano z najlepszych materiałów. Uwagę przyciąga kilkakrotnie lakierowany i wypolerowany na wysoki połysk metalowy korpus ozdobiony starannymi grawerami, które uszlachetniono palladium. Korpus jest zakończony wykonanymi ze szlachetnej żywicy zielonkawoniebieskimi elementami części przedniej i uchwytu. Dekorowana rodem stalówka z 18-karatowego złota jest mistrzowsko wyprofilowana, wypolerowana i starannie ręcznie pasowana.

Nowa kolekcja specjalna, dostępna także jako długopis i pióro kulkowe, jest dziełem firmy, której tradycje w dziedzinie przyborów piśmienniczych sięgają 1929 roku. Naszym celem jest nie tylko doskonalenie techniki, ale również nadanie każdemu wyprodukowanemu egzemplarzowi niepowtarzalnego charakteru.

Kolekcja "Eternal Ice" została wydana w roku 2011 i jest kolekcją limitowaną.

Więcej informacji

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.