Kolekcja Specjalna "Polar Lights"

Polar Lights Pióro wieczne M640

 Polar Lights Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Tajemnicze światła na nocnym niebie

Kiedy niebo w północnych i południowych szerokościach geograficznych mieni się mistyczną barwą niezwykłych kolorów, zorze polarne oczarowują ciemne zimowe noce. Zanim odkryto, że te niezwykłe pasma światła, to wiatry słoneczne, jedna z hipotez zakładała iż jest to wiadomość od bogów i wróżba w postaci zjawiska naturalnego: Wikingowie dostrzegali w nich zapowiedz wygranej bitwy, podczas gdy dla ludzi w średniowieczu, zorze polarne podobnie jak komety, były zapowiedzią nadejścia ciężkich czasów. To niezwykłe zjawisko naturalne powstaje, gdy cząsteczki elektryczne powstałe w wyniku erupcji Słońca spotykają się z ziemska atmosferą i kierowane są w stronę biegunów przez pole magnetyczne Ziemi. Zorza polarna w północnych szerokościach geograficznych określana jest również jako Światła Północne lub Aurora Borealis. Światła występujące na półkuli południowej nazywane są Światłami Południowymi lub Aurora Australias.

Kolekcja Specjalna “Polar Lights” jest wykonana z najwyższej jakości materiałów. Główny element tworzy metalowy korpus pokryty lakierem o różnych odcieniach, zakończony platynowymi elementami. Przednia część oraz pokrętło tłoka wykonano z wysokiej jakości czarnej żywicy. Dekorowana rodem stalówka z 18-sto karatowa złota jest mistrzowsko wyprofilowana, polerowana i starannie ręcznie pasowana.

Kolekcję tworzą: pióro wieczne, długopis i pióro kulkowe. Niezwykłe nowe pióro z serii „Cuda Natury” jest z dumą oferowane przez firmę Pelikan, która od 1929 roku słynie z produkcji wysokiej jakości instrumentów piśmiennych. Naszym celem jest nie tylko doskonalenie techniki, ale również nadanie każdemu wyprodukowanemu egzemplarzowi niepowtarzalnego charakteru.

Kolekcja "Polar Lights" została wydana w roku 2008 i jest kolekcją limitowaną.

 

Zobacz wideo na temat produktów

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.