Kolekcja Specjalna "Sahara"

Sahara Pióro wieczne M640

 Sahara Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Pustynia opowiada swoją historię

Piasek, jak okiem sięgnąć. Każde ziarnko na bezkresnej pustyni Sahara ma do opowiedzenia jakąś historię. To zamieniony w pył czas masywów górskich, mórz, rzek i epoki lodowcowej. Obejmująca dziewięć milionów kilometrów kwadratowych Sahara jest największą suchą pustynią na Ziemi, rozciągającą się od Oceanu Atlantyckiego do Morza Czerwonego. Powstała przed trzema miliardami lat i przynajmniej osiem razy znajdowała się pod wodą. Nawet dziś można znaleźć na niej wyschnięte koryta rzek, świadczące o tym, że musiała tu kiedyś płynąć woda. Jednak tylko dziesięć procent Sahary stanowi piasek; dużą jej część pokrywają otoczaki, wyschnięte jeziora solne, żwir i łańcuchy górskie, np. Hoggar i Tibesti. Trzy czwarte powierzchni pustyni stanowi obszar pozbawiony wegetacji, reszta to surowy step, na którym żyją najbardziej odporne na te ekstremalne warunki rośliny i zwierzęta. W dzień, kiedy temperatura sięga 55° Celsjusza, jest tu bardzo sucho. W oazach, zajmujących blisko 200.000 kilometrów kwadratowych powierzchni, żyje zaledwie 2 miliony ludzi.

Pióro „Sahara“ wykonano z najlepszych materiałów. Na uwagę zasługuje metalowy korpus o falistej strukturze piasku. Filigranowe elementy są dodatkowo giloszowane, pozłacane i kilkakrotnie lakierowane. Ich zakończenie stanowią wykonane ze szlachetnej żywicy fragmenty części przedniej i uchwytu. Ręcznie pasowana stalówka z 18-karatowego złota, dekorowana rodem wyróżnia się oryginalnym kształtem i gładką, polerowaną powierzchnią. Nowa edycja specjalna, dostępna także jako długopis i pióro kulkowe, jest dziełem firmy, której tradycje w dziedzinie przyborów piśmienniczych sięgają 1929 roku. Naszym celem jest nie tylko perfekcyjna technika, ale i oryginalne oblicze każdego wyrobu.

Pióro wieczne z tłokowym systemem napełniania wyposażono w dekorowaną rodem stalówkę z 18-sto karatowego złota, mistrzowsko wyprofilowana, polerowana i starannie ręcznie pasowana. Długopis z obrotowym mechanizmem wysuwania wkładu mieści wkład o standardowej wielkości. Ekskluzywne pióro kulkowe gwarantuje gładkie i komfortowe pisanie przy użyciu atramentu.

Kolekcja "Sahara" została wydana w roku 2007 i jest kolekcją limitowaną.

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.