griffix®
Kredki woskowe, ołówki,
pióra kulkowe, pióra wieczne
oraz akcesoria
griffix® - system wspierający naukę pisania

griffix®

griffix® to pierwsza koncepcja produktu holistycznego, który prowadzi uczniów przez proces nauki pisania, konsekwentnie od samego początku. Po raz pierwszy na świecie, firma Pelikan połączyła cztery przybory do nauki pisania w znormalizowany, uporządkowany system.

griffix to pierwsza koncepcja produktu holistycznego, który prowadzi uczniów przez proces nauki pisania, konsekwentnie od samego początku. Innowacyjny system wspierający naukę pisania marki Pelikan.

griffix® - dowiedz się gdzie możesz go kupić!

Szanowni Państwo, W celu ułatwienia możliwości zakupu produktów  griffix® prezentujemy listę sklepów na terenie całego kraju, oferujących asortyment griffix®.

kredki woskowe griffix®

Pierwszy etap nauki pisania oparty jest na kredkach woskowych I koncentruje się na nauce kształtowania prawidłowego chwytu. Etap ten powinien rozpocząć się już w przedszkolu.

griffix® ołówki

Dzięki ćwiczeniom z wykorzystaniem ołówka pismo staje się bardziej precyzyjne a dziecko uczy się zmniejszać nacisk na instrument piśmienny.

griffix® pióro kulkowe

Etap trzeci, który opiera się na piórze kulkowym griffix®, pozwala na naukę płynnych ruchów w procesie pisania.

Pióro wieczne griffix®

Pióro wieczne griffix®, to czwarty etap- nauki -pisania, polega na kształceniu prawidłowych form do osiągnięcia stałego, osobistego charakteru pisma.

griffix® Stylus

Rozwinięcie system nauki pisania griffix® dla powierzchni o technologii pojemnościowej takich jak tablety, ekrany dotykowe notebooków lub smartfonów: Griffix® Stylus

Gumka do ścierania Griffix®

Gumka griffix® z ergonomicznym designem griffix® posiada specjalny uchwyt zapewniający wygodę trzymania!

Temperówka griffix®

Temperówka griffix® z ergonomicznym designem griffix® posiada specjalny uchwyt zapewniający wygodę trzymania!

Wkłady griffix®

Wkłady griffix® - grafity do ołówków, wkłady woskowe i naboje atramentowe specjalnie dla produktów griffix®.

The Pelikan griffix® System

Nauka pisania jest żmudnym procesem, wymagającym od dziecka skupienia i koncentracji. Zgodnie z najnowszą wiedzą z zakresu grafomotoryki we współpracy z ekspertami w dziedzinie edukacji i naukowcami Pelikan opracowała 4-stopniową uczyć do zapisu systemu rąk dzieci, aby pomóc im w procesie uczenia się, jak pisać.
Specjalna strefa uchwytu systemu do nauki pisania griffix® wspomaga właściwe trzymanie przyborów - idealnie od samego początku. Od kredek woskowych, po ołówki oraz pióra kulkowe i wieczne, strefa uchwytu jest ujednolicona. W ten sposób dziecko nie będzie musiało ponownie uczyć się prawidłowego ułożenia dłoni przy przechodzeniu kolejnych etapów pisania i czynność ta szybko stanie się rutyną.

Pióro wieczne griffix®

Pióro wieczne griffix® to ostatni etap nauki pisania.

Stalówka gładko prześlizguje się po pierze, a dziecko ukończy proces nauki pisania opanowując umiejętność starannego pisania. Poprzez wcześniejsze ćwiczenie prawidłowego trzymania pióra, dziecko nie będzie już trzymało pióra wiecznego w sposób niewłaściwy.