Pelikan’dan Klasik Kartuşlu Dolma Kalemler

Yazı kültürünü, dolma kalem kadar değiştiren başka bir yazı gereci neredeyse yok. Taşınması kolay ve yeterince büyük mürekkep haznesine bakınca buna pek şaşmamak gerek. Pelikan dolma kalem ise, mükemmel ergonomisiyle çok daha uzun yazıları pek çaba harcamadan yazabilmeyi sağlıyor.

Günümüzde kartuşlu dolma kalemler hâlâ çok popüler. Bu kalemler daha çok okullarda el yazısı derslerinde kullanılıyor. Ayrıca, yazıda stile duyarlı güzel yazı hayranlarının da vazgeçemedikleri bir yazı gereci.

Kolay tutuş özelliği ve kartuşun değişiminin çok basit oluşu, Pelikan kartuşlu dolma kalemlerini her durumda yanınızda bulundurabileceğiniz bir parçanız hâline getiriyor. Üstelik, çoğu modeller için genişlikte uçlar seçebiliyorsunuz. Böylece kaleminizi yazı stilinize en güzel şekilde uyarlayabiliyor ve karakterinizi, kâğıda döktüğünüz yazıya çok daha çekici biçimde yansıtabiliyorsunuz.

Klasik Pelikan dolma kalemlerimiz belki etkileyici güzellikte bir el yazısı sahibi olma garantisi vermiyor, ama sağladığı teknik mükemmellik ve kullanıcı duyarlı tasarım sayesinde her el yazımı, duyguların hissedilerek döküldüğü ayrıcalıklı bir yazı yazma tecrübesine dönüşüyor.

 
 

Her Ayrıntısı Mükemmel

Kaliteleri çok yüksek Pelikan dolma kalemlerimiz mükemmel yazı gereçleri olduğu kadar, yapımlarında kullanılan teknoloji ve tasarımın mükemmelliğiyle de göz dolduruyor. Yay takılı gaga biçimli tokası gibi, çok ince düşünülmüş ayrıntılar, kalemin sağlamlığını ve kullanım rahatlığını bir kez daha teyit ediyor. Ayrıca her bir ayrıntı, kalemin genel tasarımına kusursuzca oturuyor ve her bir dolma kalemi dikkat çekici eser hâline getiriyor.

Pelikan’dan Şaheserler

Pelikan’ın altın dolma kalem uçları, altın levhadan bitmiş uca erişinceye kadar 30’dan fazla aşamadan geçerek yapılıyor. Kalemin gövdesi ve mürekkep besleme sistemiyle zarif süslemeleri esnasında da böylesine yoğun üretim süreçlerinden geçiyor. Pelikan’da üretimi tamamlanan her bir dolma kalem, fabrikamızdaki yazı test odasında pek çok kapsamlı testten geçmeden ve tecrübeli elemanlarımız tarafından ayarlanmadan üretim yerinden ayrılamıyor. Ancak bu şekilde, istisnasız her Pelikan dolma kalemin, beklentilerimizi karşılayabilmesi ve bizim sizlere ömür boyu yazı yazma hazzını yaşatacak geleneksel bir şaheser yazı gerecini sunabilmemiz mümkün oluyor.

Ürün-arama kısmındaki bütün diğer özel dolma kalemleri burada gösterin