• Claus Hipp

  Claus Hipp ta üniversite yıllarından beri kendi Pelikan dolmakalemini kullanıyor

  Claus Hipp

  "Üniversiteye başladığım günden beri bu aynı Pelikan dolmakalemini kullanıyorum. Onunla yazı yazmak bir zevk. Özellikle babamın çok düzgün ve güzel bir el yazısı vardı ve elyazısına çok özen gösterirdi. Pelikan tarafından yapılmış bir yazı aracını kullanarak düzgün yazı yazabilmek çok daha kolay. Önemli mektuplarımı elimle yazarım. Bu mektupların alıcıları bunu çok takdir ederler. Ayrıca, 50 yıldan fazla zaman kullanılmış olan babamın dolmakalemini de halen ben kullanıyorum. Pelikanın kalitesi konusunda bundan daha iyi bir ispat olamaz! Pelikana en iyi dileklerimi sunuyorum."

   

  Claus Hipp hakkında

  "For this I stand with my name" (Bunu adım ve onurumla destekliyorum) – Bu reklam sloganı made Claus Hipp’I ünlü yapmıştı. Kendisi, organik olarak yetiştirilen tabii ürünleri kullanarak bebek mamaları yapıp tüm dünyaya pazarlayan, kendi alanında dünyanın en büyük aile şirketinin müdürüdür. Dürüst ve mütevazi işadamlarına örnek şahsiyetler arasında gösterilmektedir.

   
 • Heinz Rudolf Kunze

  Heinz Rudolf Kunze Pelikan tecrübesi ve kalitesine ayrı bir önem veriyor

  Heinz Rudolf Kunze

  "Dijital medyanın hüküm sürdüğü bu zamanda, elle yazılmış mektupların çok özel bir konumu var. Bir sanat eseri ancak doğru bir kalem seçilerek yazıldığında ancak kendini gösterebilir. İşte bu nedenle ben Pelikan tecrübesi ve kalitesine ayrı bir önem veriyorum."

   

  Heinz Rudolf Kunze hakkında

  Alman müzik dünyasında çok iyi bilinen bir rock şarkıcısı, bir ses sanatçısı, bir şair ve bir besteci olan Heinz Rudolf Kunze, her zaman çok başarılı biçimde olağanüstü şiirsel anlatımı, ayrıcalıklı güzellikte bir rock müziği üslubu ile biraraya getirmiştir.

   
 • Elke Heidenreich

  Elke Heidenreich - 1949’dan bu yana dolmakalemle yazan yazar

  Elke Heidenreich

  "Alkışlar el yazısına mı? Eğer yazıyı yazan elin kendisi olsaydı, evet. Bunun için parmaklarınızın mürekkebi içip, kağıt üzerinde adeta uçarak hareket etmesi mi gerekir? Elbette ki hayır: bunun yerine mürekkebi içen, elin içinde sakince ve bir zerafet içinde duran, kağıt üzerinde uçarcasına hareket eden o harika dolmakalemin, akıldan kalp yoluyla ele akan ve kağıda dökülen o kelimeler artık bir öneme sahipler. Sevgili dolmakalemim, sana olan aşkımı ilan ediyorum. Yazarlıkla geçen bunca yıl boyunca ben sensiz ne yapardım?"

   

  Elke Heidenreich hakkında

  Elke Heidenreich serbest bir yazar olup, çeşitli radyo, televizyon ve basın kurumları için çalışmaktadır. 2003 Nisan ayından 2008 Ekim ayına kadar, Alman ZDF Televizyonu için “Lesen!” (Oku) adlı bir televizyonu şovunu hazırlayıp sunmuştur.

   
 • Katja von Garnier

  Katja von Garnier'in fikirleri elinden kağıda dökülüypr

  Katja von Garnier

  "Özel haberler, fikirler, bir senaryonun ilk ilhamları ve hatıralar hala elden kağıda dökülmekte. Bu, sadece nostaljik nedenlerden dolayı değil, aynı zamanda bu süreçlerin her biri, Imac ve tükenmez kalemden –onları ne kadar çok sevsem de- beri tutulmuş bir duygusallığı da hakettikleri içindir. Ben de bu yüzden, dolmakalemimin kapağını çıkarırken çıkardığı “pop” sesini dikkatle dinler, ellerimde mürekkep lekelerinin olduğu çocukluk günlerimi hatırlar ve mürekkebin, artık parmak uçlarımın desteği olmadan, kağıda doğrudan kolayca akışını izlemekten büyük haz duyarım..."

  Katja von Garnier hakkında

  Katja von Garnier, 1989’dan 1994’e kadar Münih’teki HFF’de –Televizyon ve Film Üniversitesi- yönetmenlik okudu. Alman film direktörü ve senaryo yazarı Garnier şu anda Hollywood’da ailesi ile beraber yaşamakta. Bir dolmakalem ile yazı yazmak, Katja von Garnier’e çocukluk günlerini hatırlatmakta.

   
 • Hinnerk Baumgarten

  Hinnerk Baumgarten: "Cep telefonum ve dolmakalemim olmadan evden çıkmam"

  Hinnerk Baumgarten

  "Pelikan hakkında konuşurken sadece, Pelikan şirketlerinin anavatanı olan Hanover şehri değil, aynı zamanda kalite ve stilinde göze çarpan ilhamlardan da bahsetmek gerekiyor. Cep telefonum ve dolmakalemim olmadan evden çıkmam!"

   

  Hinnerk Baumgarten hakkında

  Kendisi yedi yıldan uzun bir süre boyunca, Almanya’da Aşağı Saksonya’daki Hitradio Antenne radyosunda bir sabah programı hazırlayıp sundu. 2006’dan beri, Hamburg’daki NDR Fernsehen TV kanalında çalışmaktadır.

   
 • Andreas Wurm

  Andreas Wurm: Aynı kaynaktan ve aynı uca sahip

  Andreas Wurm

  "Çocukken bir ‘Pelikano’m vardı, bugünse bir “Souverän”ım var! Ama her ikisi de aynı kaynaktan ve aynı uçlara sahip."

   

  Andreas Wurm hakkında

  Kendisi bir gazeteci, sunucu ve konuşmacıdır. Bir çok radyo ve TV kanalı için çalışmaktadır. Alman Futbol Birliği, Milli Futbol Takımının stadyum spikeridir. Pressball Berlin ve Turngala gibi önemli spor programlarının da yapımcılık ve sunuculuğunu üstlenmiştir.