Maki-e Ginko & Maple Leaves

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255918./maki-e-ginko-and-maple-leaveshttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255918./maki-e-ginko-and-maple-leavestr_TRMaki-e Ginko & Maple LeavestrueMaki-e Ginko & Maple Leavesexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Ginko & Maple Leaves

Maki-e güzelliği ve zanaatkârlığı ile ünlü karmaşık bir Japon lake boyama tekniğidir. Bu işleme sanatında, birçok katman halinde ve defalarca cilalanan nadir bulunan Japon lakesi Uruşi kullanılmaktadır. Önce istenen desen yüzeye renkli lake ile işlenir. Daha sonra desenin üzerine bir kaç katman halinde renkli lake serpilir. Buna Togidaşi-Maki-e tekniği denilir

Bu teknikte sanatçı lakeye ayrıca kömür tozu ve altın tozu da katarak, desenin kabartılarak resmedilmesini sağlayabilir. Elinizi kalemin yüzeyinde gezdirdiğinizde bu farkı fark edeceksiniz. Bu tekniğe ise Taka-Maki-e tekniği denir. Pelikan’ın “ Ginko & Maple Leaves ” dolmakalem modeli için bu her iki teknik birbirleriyle tam bir uyum halinde birleştirildi.

Dolma kalem "Ginko & Maple Leaves" Japonya'nın geleneksel sonbahar motiflerini gösterir-
İlk sonbahar rüzgârlarıyla sanki dalından süzülüp düşmüş altın sarısı parlayan yaprakları ile büyülü sezonu ve sıcak gün ışığını yansıtır.

Souveran 1000 model dolmakaleminde yıllar boyunca elde edilen ve gittikçe daha da mükemmelleşen yüksek el işçiliğinin nadide bir ürünü olarak Almanya’da üretildi, süslemeleri ise Japonya’da işlendi. “Ginko & Maple Leaves” modeli rodyumla ince ve zarif bir şekilde işlenmiş 18 ayar M ebadında altın ucuyla, tam bir şaheser. Her bir kalem sanatçı tarafından tek tek imzalanmıştır.

Bu Maki-e dolma kalem, “Ginko & Maple Leaves” dünya çapında sadece 88 adet olarak sunulmakta ve her bir parça Pavlonya ağacından yapılmış geleneksel bir Japon hediye kutusu içinde gelmektedir.

Maki-e filmi izleyin: www.pelikan.com/exclusive

Eşsiz pistonlu dolmakalem "Maki-e Ginko & Maple Leaves" "En İyi Urushi Sanat Kalemi" kategorisinde 20. Geleneksel Okuyucu’nun Seçimi Ödülünü kazandı. Bu ödül Amerikan dergisi “Pen World” tarafından organize edilmektedir.

 

Daha fazla bilgi

 

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.