Maki-e Dragonfly

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255924./maki-e-dragonflyhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255924./maki-e-dragonflytr_TRMaki-e DragonflytrueMaki-e Dragonflyexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri

Maki-e Dragonfly

Yusufçuklar sıra dışı uçma özellikleri ile meşhurdur. Yalnızca ileriye uçmaları ve geriye doğru gidememeleri sebebiyle, Japon mitolojisinde dayanıklılığı ve azmi temsil eden bir şans simgesi olarak görülürler. Japonya’daki savaş döneminde, samuraylar mühimmatları için bir süs olarak yusufçukları kullanmıştır.

Dolma kalem kapağının güzel arka planına keskin şekilde çizilmiş beş yusufçuk bulunur. Bu arka plan, çeşitli kağıt parçaları birleştirilerek oluşturulan geleneksel bir Japon kağıdı olan ‘Tsugigami’yi betimler. Yusufçuk resmi Raden, Byakutan-nuri, Kawarinuri ve Togidashi-Taka-Maki-e gibi çok farklı Maki-e teknikleri kullanılarak oluşturulur.

“Yusufçuk”, 179 yıllık gelenek ve teknolojiye dayanan Pelikan Almanya işçiliğini üstün, geleneksel Japon Maki-e boyama teknikleriyle birleştiren bir şaheserdir.

Her dolma kalemin kapağının taç kısmında Pelikan logosu, sınırlı sayıda üretim numarası ve sanatçının Maki-e tekniği kullanarak, kendi eliyle attığı imzası bulunur. Bu seri dünya çapında 111 parçalık bir özel üretimle sınırlandırılmıştır. Her dolma kalem 18 ayar, iki tonlu altın uç ile donatılmıştır ve Pavlonya ağacından yapılan, geleneksel bir Japon kalem kutusu içerisinde sunulur.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.