Maki-e Seaside

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255935./maki-e-seasidehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255935./maki-e-seasidetr_TRMaki-e SeasidetrueMaki-e Seasideexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Maki-e Seaside

Gövde üzerindeki ışıldayarak çağlayan dalga, Maki-e sanatçısı Shozo Nakamura’nın bu fantastik resim sanatına anında bakışları çeker. Sanatçı bu Pelikan Deniz kıyısı dolma kalemi tasarımını, Edo (Eski Tokyo) döneminde en meşhur Japon ressamlarından biri olan ve özellikle “Fuji Dağı’nın 36 manzarası” serisiyle çok bilinen Hokusai Katsushika’nın “Kanagawa’nın muhteşem dalgası” eserinden modelledi. Sedef ve yumurta kabuğunun çok küçük parçalarının hünerli kullanımı, bu olağan üstü Pelikan M1000 dolma kalemi üzerindeki resimlere hayat veriyor. Deniz kıyısı hissini tamamlamak için kapak yine Edo döneminden alınma iki adet geleneksel Japon uçurtmasıyla süslenirken, yağmurkuşu dalgaların üzerinde çırpınmaktadır.

Bu modelde, Kaga Togidashi-Taka Maki-e kullanılarak bir kaç Maki-e çizim tekniği birleştirilmiştir. Her bir kalemin tepesine, Pelikan logosu, sınırlı sayı seri numarası ve sanatçısının imzası, Maki-e tekniği kullanılarak elle işlendi.

175 Yıllık Pelikan’ın bilgi birikimi ve üstün Japon Maki-e tekniği birleşimi sayesinde, Denizkıyısı modeli inanılmaz detaylarla dolu bir başyapıttır. Bu seri dünya çapında sadece 88 adetle sınırlıdır ve her bir dolma kalem çift renkli özenle yapılmış 18 ayar altın uca sahiptir. Her bir dolma kalem Pavlonya ağacından yapılmış geleneksel bir Japon kalem kutusu içinde sunulur.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.