M1000 Raden Starlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255941./m1000-raden-starlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255941./m1000-raden-starlighttr_TRM1000 Raden StarlighttrueM1000 Raden Starlightexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

LIMITED EDITION

Souverän® M1000 Raden Starlight

Raden Koleksiyonundaki dolma kalemler bugün Pelikan’ın en çok imrenilen kalemleridir. Raden, Japonlara ait geleneksel bir ahşap ve lake süsleme sanatıdır. Pelikan’ın M1000 Starlight dolma kalemi, Japon Denizinden çıkarılan denizkulaklarının (istiridye) parçalarından yapıldı. Üretim aşamasında denizkulağı kabuğu yere koyularak sert bir taşla incecik düz dilimlere ayrılıyor. Sonra bu dilimler ince şeritle halinde kesiliyor ve M1000 dolma kalemin zarif kapağına ve gövdesine uygulanmış olan lakenin üzerine sabitleniyor. Kalan parçalar altın tozuyla süslenip, gece gökyüzünde parlayan yıldızlar gibi görünüyor. Bu aşamadan sonra dolma kalem yeniden lakeyle kaplanıp büyük bir özenle parlatılıyor. Son olarak kalemin sanatçısı, Maki-e tekniğini kullanarak her bir dolma kalemi ayrı ayrı imzalıyor ve numaralandırıyor.

1929’da Pelikan, o sırada en yeni dolma kalem dolum sistemi olan piston mekanizmasının patentini almıştı. Durmadan geliştirilip güncellenen bu teknik bugün hâlâ kullanılıyor. M1000 dolma kalemi, piyasada bulunan piston mekanizmalı dolma kalemler içinde en büyük mürekkep haznesine sahip kalem olmasından dolayı, çokça yazı yazanlar için çok ideal.

Pelikan’ın M1000 Starlight dolma kalemleri, M boyutunda 18 ayar altın oymalı, rodyum desenle göz alıcı hale getirilmiş ucuyla tam bir sanat şaheseri. Her bir dolma kalem, pavlonya ağacından yapılmış, çok şık, geleneksel Japon hediye kutusu içinde sunulmaktadır. M1000 Starlight sonbahar 2014’te sunulacak ve dünya çapında sadece 333 adet ile sınırlı olacaktır.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.