M1000 Raden Sunrise red

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255942./m1000-raden-sunrise-redhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255942./m1000-raden-sunrise-redtr_TRM1000 Raden Sunrise redtrueM1000 Raden Sunrise redexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

ÖZEL SERI

Souverän® M1000 Raden Sunrise red

Raden, lake ve marangozluk işlemlerinde kullanılan geleneksel bir Japon süsleme sanatıdır. M1000 Raden Sunrise red dolma kalemi, özel Japon Urushi lakesi kullanımı ile ilk adımda koyu bir kırmızı renge boyanır. Ardından bu renkli şeritler, Japon denizinden çıkan denizkulağı kabuğu yaprakları ile işlenir. Üretim prosesinde bu kabuk zemine yerleştirilir ve sert bir taş ile düzleştirilerek çok ince yapraklar haline getirilir. Plakalar, ince şeritlere kesilir ve M1000 model dolma kaleminin kapağına ve gövdesinin lake kaplamasına eklenir. Bu işlemlerden sonra dolma kalemi, bir kez daha lake ile kaplanır ve yüzeyi cilalanır.

Maki-e yöntemi ile sanatkâr, her bir dolma kalemine imzasını atar ve bunları numaralandırır. Bu Maki-e yöntemi, bir zamanlar güç gösterisi olarak yalnızca Japon kraliyet ailesine özeldi.

Pelikan, 1929 yılında yepyeni bir dolma kalem dolum sistemi olan piston mekanizması için patent almıştır. Düzeltilmiş ve güncelleştirilmiş olan bu yöntem hâlâ kullanılmaktadır. Günümüzde piyasadaki en büyük mürekkep kapasitesine sahip olan M1000 çok yazı yazanlar için idealdir.

Pelikan M1000 Raden Sunrise red dolma kalemleri, ince oyulmuş M boyutunda 18 karat altın uca sahip ve rodyum ile süslenmiş birer şaheserleridir.

Her bir dolma kalem, pavlonya ağacından üretilmiş bir geleneksel Japon hediye kutusunda muhafaza edilir.

M1000 Raden Sunrise red, 2016 yazında özel seri olarak piyasaya sürülecektir ve dünya çapında yalnızca 333 adet satılacaktır. Tüm Pelikan Maki-e ve Raden kalemleri hızlıca tükenmektedir, bu nedenle geç kalmadan kaleminizi sipariş etmeniz tavsiye edilir.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.