The Lighthouse of Alexandria

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255947./the-lighthouse-of-alexandriahttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255947./the-lighthouse-of-alexandriatr_TRThe Lighthouse of AlexandriatrueThe Lighthouse of Alexandriaexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

The Lighthouse of Alexandria

Pelikan’ın yeni Sınırlı Sayı Serisi olan "The Lighthouse of Alexandria"”, ince yazı gereçlerinde "Dünyanın Yedi Harikası" serisinin bir diğer örneğini oluşturmaktadır. Bu sefer vurgu, dünyanın yedi harikası içinde en yüksek olana – İskenderiye Deniz Fenerine – yapılmaktadır. Bu görkemli tarihi deniz feneri, bin yıldan uzun bir süre boyunca, Mısır kıyısına yakın Pharos adasından ışık verdi. MÖ. 300 yılında inşa edilen bu fener, aynı zamanda tarihte yakılan ilk işaret ateşidir.

Pelikan’ın ürettiği bu özel dolmakalem, tarihin bu teknik ve sanatsal harikasını, aynı ölçüde bir incelik ve elişçiliği marifeti ile anmakta. Kalemin beğeniye sunumu dahi çok orjinal: Bu dolmakalem, deniz fenerinin orijinalini anımsatacak şekilde tasarlanan cam bir kubbe altında, etkileyici bir şekilde sergilenmektedir. Altın kaplama hatlar ve yine altın kaplama toka arasında çok şık duran koyu mavi lakeyle kaplı gövde kalemin ne kadar değerli olduğunu ilk bakışta belli etmekte. Kalemin ön kısmı, bu tarihi yapının oyma bir deseniyle süslenmiş.

Ayrıca, "The Lighthouse of Alexandria" ne özgü dört pencere, bu dolmakalemin koyu mavi kapağında resmedilmiştir. Özellikle her biri çarpıcı işaret ateşi kabartma desenleri olan 18 ayar altın uçlar, yazı yazmada kalemin en yüksek seviyede işlemesine ve hep aynı kıvamı tutturmasına önem veren koleksiyoncuları heyecanlandıracak. Sınırlı Sayıda üretilen "The Lighthouse of Alexandria" ” serisinin her bir dolmakalemi, mürekkep dolum başlığına işlenmiş özel seri numarası ile eşsiz kılınmıştır.

Bu edisyon ile ilgili olarak.

Seri, yapımı 20 yıldan fazla süren bu benzersiz yapının 440 feet olan yüksekliğine atfen, 440 kalemle sınırlandırılmıştır. Mimari bir şaheser olacağı düşünülerek yapılan bu fener, günümüzde bile dünyada inşa edilen en yüksek deniz feneri olarak bilinmektedir.

"The Lighthouse of Alexandria" dolma kalemi 2007 yılında sınırlı sayıda ve 440 adet üretildi.

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.