The Pyramids of Giza

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255948./the-pyramids-of-gizahttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255948./the-pyramids-of-gizatr_TRThe Pyramids of GizatrueThe Pyramids of Gizaexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

The Pyramids of Giza

Uzun zaman önce unutulmuş bir kültürün şahidi

temalı dolmakalemi ile Pelikan, tarihte boyutları açısından eşine rastlanmamış bir şahesere atıfta bulunmaktadır. M.Ö. 2950- 2470 arasında, çağlar boyunca günümüze kadar ayakta kalacak olan Mısır firavunları Keops, Kepren ve Mikerinos’un mezarları şeklinde ahitler inşa edildi. Firavunların ve kralların gömüldüğü bu yerler, kaliteli malzemeleri ustaca işlemleriyle ünlü eski Mısır hayranları kadar, yazı yazma sanatı sevenlerini de çok memnun edecek olan bir sanat eserine ilham kaynağı oldu.

Büyük bir özenle ve dikkatle işlenen ayrıntılardır bu Pelikan dolmakalemini gerçekten özel kılan şey. Kapağının tepesi Firavun Keops’un tacına atfen şekillendirildi. Kapağın tepesine çok özel bir yöntemle işlenen kabartma Pelikan logosu da, bu dolmakalemin çok etkileyici mücevher olduğunu gösteriyor.

Bu edisyon ile ilgili olarak.

Her bir kalemin üzerine işlenen özel seri numarası, her bir kalemi bir başkasıyla karıştırılamayacak şekilde emsalsiz hale getirmektedir. Bu seriden dünya genelinde, MÖ. 445 yılında bu piramitler hakkında bilgi toplamış olan Yunan tarihçi Heredot’a ithafen, sadece 445 tane üretildi.

"The Pyramids of Giza" dolma kalemi 2004 yılında sınırlı sayıda ve 445 adet üretildi.

Daha fazla bilgi

Olağanüstü ayrıntılar

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.