Souverän® Stresemann

Souverän R805 Stresemann

 Souverän R805 Stresemann
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Souverän® Stresemann®

Weimar Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Gustav Stresemann (1879-1929), 1926 yılında Nobel Barış ödülüyle onurlandırıldı. Fransız meslekdaşı Aristide Briand ile birlikte, I.Dünya Savaşından sonra ulusların arasındaki uzlaşmacı çalışmaları ile tanındı. Etkileyici siyasi kariyerinin yanı sıra, Stresemann, resmi karşılamalar için yeterince resmi ve ofis içinde çalışırken yeterince rahat yeni tarz takım elbisesini yaratmasıyla ünlü oldu. Stresemann ince şeritli takım elbise giymekten hoşlanırdı ve zaman geçtikçe bir efsane doğdu... ve bir anda, insanlar Pelikan’da şeritli dolma kalemleri “Stresemann” diye adlandırmaya başladılar. Bu, dünya çapında başarının sadece bir başlangıcıydı.

Takım elbise ve kalemler bugün halen bu ismi taşımaktadırlar. Bu efsaneyi onurlandırmak ve resmi olarak kabul etmek için Pelikan standart koleksiyonuna bu ismi ilave etti. Zarif antrasit şeritleriyle Souverän “Stresemann”.

Antrasit renkte zarif çizgilere sahip çizgili sap kısmı, zahmetli bir işlemden geçerek selüloz asetattan üretilmiştir. Siyah unsurlar için kaliteli sentetik reçine kullanılmıştır. Klips ve halka paladyum ile kaplanmış ve dolma kalemin altın yayı, gümüş görünüm için tamamen rodyum ile kaplanmıştır. Her yazı gereci, el işçiliğiyle monte edilip test edilir. Bu zarif seri, 405 ve 805 ebatlarında mevcuttur ve her biri bir dolma kalem, bir tükenmez kalem ve bir roller kalem içerir.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.