Souverän® blue o' blue

Souverän - Dolmakalem M 800

 Souverän - Dolmakalem M 800
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Gerçek bir klasik

Özel Üretim Serisinin bir parçası olarak Pelikan Souverän serisinin en popüler modeli olan 800’ü 2010 yılının Ağustos ayında blue o’blue (mavi mavi üstüne) diye adlandırdığımız özel bir materyal ile yeniden üretti.

o‘ İngilizcedeki ‚over‘ kelimesinin kısaltılmışı olarak kullanılmaktadır. Bunun da sebebi baktığınız zaman sanki farklı formlardaki birçok mavi katman birbirinin üzerine koyulmuş izlenimi vermektedir. Hem gövdesi hem kapağı bu yarı saydam materyalden yapılmıştır.

Üretim tekniği birçok farklı aşamaları kapsamaktadır. İlk olarak akrilik materyale kalın dilimlere bölünür ve dikdörtgen parçalar halinde kesilir. Daha sonra parçalara yuvarlak şekil verilerek ve oyulur. Daha sonra hazır olan blue o’blue parçaları gövdenin üst kısmına ve kapağın alt kısmına entegre edilir. Sonra bu malzemeye en uygun şekil verilip kesilir ve parlatma işlemi yapılır.

Tokası ve halkaları 24 ayar altın kaplama olup, ucu 18 ayar rodyumlu altından yapılmış olup iridyum parçası içermektedir. Piston dolumlu bu dolmakalem için üç farklı genişlikte uç mevcut (F, M, B). Bu modelin dolmakalemine takım oluşturacak tükenmez ve roller kalem de mevcuttur. Belirli sayıda üretim yapılmıştır.

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.