Souverän® green o' green

Souverän - Dolmakalem M 600

 Souverän - Dolmakalem M 600
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri Souverän 600 green o’ green

Popüler 600 modelinin yeni bir uyarlaması. Pelikan, Özel Seri olarak Souverän’in en bilinen modellerinden 600 ü yeni bir malzeme ile green o‘ green (yeşil ü‘ yeşil) Eylül 2011de piyasaya sunacaktır.

O’ (ü’) İngilizcedeki ‘over’ kelimesinden gelmektedir ki, baktığınız zaman sanki farklı yeşil tonlarındaki katmanılar üst üste koyulmuş gibi bir intiba bıraktığı için bu tanımlama tercih edilmiştir. Hem gövdesi hem kapağı hafif saydam malzemeden yapılmıştır.

Kalemlerin teknik üretimi birkaç aşamalı olarak yapılmaktadır. İlk önce akrilik malzeme kalın şeritler halinde sonra da dikdörtgen parçalar halinde kesilir. Daha sonra bu parçalar yuvarlak hale getirilerek birleştirilir ve içi oyulur. Akabinde kalemin mekanizmasını içeren gövdesi bu materyalin için entegre edilir.

Son aşamada bu malzemeye en uygun şekil verilip kesilir ve elmasla taşlanır.

Tokası ve halkaları 24 ayar altın ile kaplanmıştır. Dolmakalem özel bir kutuda takdim edilmekte olup bir çok Pelikan hediye kutusu ile de tamamlanabilir.

Kalemin ucu 18 ayar altın olup rodyumlanmıştır. Bu modele EF, F, M, B genişliğinde uçlarla sahip olabileceğiniz gibi tükenmez kalemi de bulunmaktadır.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.