Özel Seri "Mount Everest"

Mount Everest Dolmakalem M640

 Mount Everest Dolmakalem M640
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Eşsiz ve görkemli, tıpkı dünyanın en yüksek dağı gibi

Dünya üzerindeki en yüksek dağ olan Everest, tüm Himalaya dağ silsilesi gibi, Hindistan ve Avrasya kara parçalarının birbirlerine çarpmasından sonra oluşmuştur. Bu süreç yaklaşık 50 milyon yıl önce başlamış ve kıta parçalarının hareketlerinin bir sonucu olarak Everest dağı, bugün bile hala her yıl bir kaç milimetre yükselmeye devam etmektedir. Everest, 8850 metrelik muhteşem duruşuyla göklere doğru yükselmektedir. Everest, yedi kıtanın her birindeki en yüksek dağları içeren “Yedi Zirve”den biridir. En soğuk aylarda -60oC’ye kadar düşen soğuklarıyla, çok sert bir iklime sahiptir. Çok sert esen Güney-batı rüzgarı ise zirveye eriştiğinde hızı saatte 285km’yi bulur. Günde üç metreyi bulan devasa kar yağış hacmi Everest için çok sıradan bir durumdur ve ona tırmanmak sadece, iklimin öyle veya böyle daha istikrarlı olduğu çok nadir “pencerelerinden” birinden mümkün olabilmektedir. Everestin zirvesine çıkmayı ilk kez 29 Mayıs 1953’te, Yeni Zelandalı Edmund Hillary ve rehberi Sherpa Tenzing Norgay başarmışlardır. Bu başarı, uluslararası camiada “üçüncü kutbun” fethi olarak kutlanmıştır. O günden bu yana zirveye 3680 tırmanış yapılmıştır.

Özel “Mount Everest” serisi en iyi malzemeler kullanılarak yapıldı. Yeni karakteristik gövdesi, kompleks oyma süslemelerin ve üzerinde özel olarak tasarlanmış altın kaplama dağ figürünün olduğu bir sapa sahip. Bu dağ betimlemeleri, kalemin ön kısmındaki ve mürekkep kabzasındaki antrasit renkli değerli reçineden yapılmış parçalara doğru zarif bir şekilde akmakta. Rodyumla süslenmiş 18 ayar altın uç büyük bir titizlikle işlendi ve gözalıcı bir şekilde parlatıldı.

Yeni Mount Everest özel serisi, bir dolmakalem, bir tükenmez ve bir de rollerball kalem setinden oluşmakta. Bu Özel Seri kalemlerini, 1929’dan bu yana, kendini yüksek kalitede yazı yazma kültürüne adayan ve bu alanda kararlılıkla yoluna devam eden Pelikan, gururla sunmakta. Pelikan’ın gayesi sizlere, “mükemmelleştirilmiş bir teknolojiyi” ve her bir parçasında kendi özel şahsiyetini taşıyan kalem tasarımlarını sunmaya devam etmek.

"Mount Everest" serisi 2008 yılında sınırlı sayıda üretilmiştir.

Ürünün tanıtım videosunu izleyin

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.