Özel Seri "Polar Lights"

Polar Lights Dolmakalem M640

 Polar Lights Dolmakalem M640
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Gece gökyüzünde danseden esrarengiz ışıklar

En kuzey ve en güney enlemlerde, soğuk kış gecelerinde gökyüzünü, düş gibi renklerde esrarengiz ışıklar aydınlatır. Bunlar kutup ışıklarıdır. Bu çok parlak ışık perdelerinin solar rüzgarlardan kaynaklandığı keşfedilmeden önce, bu tabiat olayını ilahların mesajları ve kehanet içeren veriler olduğunu varsayanlar vardı: Vikingler bu ışıkları sonucu zafer olan bir savaşa işaret ettiğine inanırken, bu ışıklar Orta Çağ insanı içinse, kuyruklu yıldızlar gibi, gelecekte tehlike içeren olayların alametiydi. Bu tabiat olayı, güneş yüzeyindeki bir patlamadan çıkan elektrikle yüklenmiş parçacıkların gelip dünya atmosferiyle buluştuğu anda, dünyanın manyetik alanının bu parçacıkları kutuplara doğru yönlendirmesiyle meydana gelmektedir. Kuzey enlemlerde görülen kutup ışıklarına Kuzey Işıkları ya da Aurora Borealis, güney yarımküredeki ışık oluşumlarına ise Güney Işıkları ya da Aurora Australis denmektedir.

özel serisi en iyi malzemeler kullanılarak yapıldı. Kalemin, kompleks, çok renkli cilası olan metal sapı, ve platin alaşım içeren gümüş renkli parçaları en göz alıcı unsurlarından. Kalemin kıymetli reçineden yapılmış ön kısmı ve mürekkep bölümünün rengi çok koyu bir siyaha doğru etkileyici bir geçiş yapmaktadır. Rodyumla süslenmiş 18 ayar altından ucu usta bir el tarafından şekillendirildi, parlatıldı ve dikkatlice yerine yerleştirildi.

Bu özel seri, 1929’dan bu yana,en yüksek kalitede yazı gereçleri ve kalemler sunan Pelikan tarafından her biri özenle yapılmış ve işlenmiş olan dolmakalem, tükenmez ve rollerball kalem şeklinde mevcuttur. Gayemiz sizlere, sadece en yeni tasarım teknolojisini daha da mükemmelleştirerek ulaştırmak değil, aynı zamanda her bir kalemle size özel şahsiyet taşıyan kalem tasarımlarını yakalayıp, bunları tek tek kalemlerimize işleyip sunmaktır.

"Polar Lights" serisi 2008 yılında sınırlı sayıda üretilmiştir.

Ürünün tanıtım videosunu izleyin

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.