Özel Seri "Sahara"

Sahara Dolmakalem M640

 Sahara Dolmakalem M640
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Çöl bize öyküsünü anlatıyor

Göz alabildiğince kum her yer. Büyük Sahradaki her bir kum taneciğinin anlatacak bir hikayesi var. O tanecik, dağ kütlelerinden, denizlerden, nehirlerden ya da ta buz devrinden öğütüle öğütüle bugüne gelmiş. Kapladığı 10 milyon kilometrekarelik alanla Büyük Sahra yeryüzünün en büyük kupkuru çölüdür ve Atlas Okyanusu kıyılarından Kızıldeniz’e kadar uzanır. Bu çöl üç milyar yıl önce oluşmuş ve tüm hayatı boyunca en azından sekiz defa suyla taşmıştır. Bugün bile bu çöl yüzeyinde, buradan bir zamanlar suyun aktığına işaret eden, kurumuş nehir yatakları bulunabilmektedir. Ancak bilinenin aksine, Büyük Sahra’nın sadece % 10’u kumlarla kaplı çöl görünümündedir. Büyük Sahra’nın büyük bir kısmı, çıplak kayalıklar, tuzlalar ve Hoggar ve Tibesti dağları gibi sıradağlarla kaplıdır. Bu çölün yüzeyinin dörtte üçünde herhangi bir bitki örtüsü bulunmamaktadır; geri kalan kısmı, bitki ve hayvanların kendilerini çölün şiddetli koşullarına adapte ettikleri bozkırlarla kaplıdır. Gün boyunca hiç yağmur yağmaz ve sıcaklık 55 dereceye kadar yükselir. Yaklaşık toplam 200,000 kilometrekarelik bir alanı kaplayan vahalar, iki milyon kadar insanın yaşam alanını oluşturmaktadır.

özel serisi en iyi malzemeler kullanılarak yapıldı. Serinin en göze çarpan kısmı kum dalgaları deseni taşıyan metal sapı. Çok ileri burma tekniğiyle şekillendirilmiş filigran parçalar yaldızlandı ve bir kaç kat lake ile parlatıldı. Tüm bu unsurlar, kalemin ön ve mürekkep kısmındaki kıymetli reçineden yapılan bölümleriyle bütünleşmekte. Rodyumla süslenmiş 18 ayar altından ucu usta bir el tarafından şekillendirildi, parlatıldı ve dikkatlice yerine yerleştirildi. Tükenmez ve rollerball kalem şeklinde de bulabilebileceğiniz bu özel seri, 1929’dan bu yana, en mükemmel hizmet sunmaya kendini adayan ve yüksek kalitede yazı yazma alanında köklü bir kültüre sahip Pelikan tarafından beğeninize sunuldu. Gayemiz size, sadece en yeni teknolojiyi en mükemmel biçimde eriştirmek değil, aynı zamanda, her bir parçasında kendi özel şahsiyetini taşıyan kalem tasarımlarını sunmaya devam etmektir.

Piston pompalı dolmakalemin, rodyumdan desenleri olan, usta bir el tarafından şekilllendirilip, parlatılmış ve dikkatlice yerine yerleştirilmiş 18 ayar altın bir ucu bulunmakta. Döndürme mekanizması ile açılıp kapanan tükenmez kalem, uluslararası standartlarda büyük hacimli bir mürekkep kartuşu ile gelmekte. Özel rollerball kalem ise kağıt üzerindeki pürüzsüz, rahat akış ve işleyişi ile mürekkeple yazı yazma zevkini yaşatmakta.

"Sahara" serisi 2007 yılında sınırlı sayıda üretilmiştir.

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.